تبلیغات
نوشته های یك معلم فیزیك - جلسه شورای دبیران!
تاریخ : دوشنبه 19 فروردین 1392 | 05:52 ب.ظ | نویسنده : یاكاموز

امروز جلسه داشتیم از نوع شورای دبیرانش!7، 8 نفری بیشتر نبودیم به همراه مدیریت محترم! موضوع جلسه امتاحانات نوبت دوم بود!

از امروز كه حساب كنیم، یعنی 19 فروردین، كمتر از یك ماه تا پایان مدارس و شروع امتحانات داخلی نمونده و در این مدت ما مجبوریم كه هم درسای عقب افتاده رو جبران كنیم و هم میان ترم بگیریم و همچنین دانش آموزان سوم رو برای امتاحانات نهایی آماده كنیم.

سر جلسه مدیر رو كرد به سه نفر از ماها كه سوم تدریس میكنیم و فرمود دانش آموزان عزیز گفتند كه دبیرا لطف كنند و نمرات میان ترم ما رو خوب بدند چون نمرات سال سوم برای ما خیلی سرنوشت ساز هست و اگر كم باشند ممكنه كه آینده ی ما رو به خطر بیاندازند!!!!!!!!!!!

من هم كه این حرف رو شنیدم از شدت عصبانیت برگشتم و گفتم كه: حالا كه اینا اینقدر به فكر سرنوشت خودشون هستند چرا تلاش نمی كنند؟ سر نوشتشون دست خودشون هست و نه دست ما كه با چند نمره خراب بشه و یا ساخته بشه!

درس رو خوب بخونند اگر اینقدر به فكر آینده‌ی خودشون هستند!

وقتی جملم تموم شد عصبانیت و ناراحتی از چهره‌ی مدیر كاملا خونده میشد! نمیدونم شاید زیاده روی كرده باشم ولی وقتی می شنوم كه دانش آموزایی كه روزها و سالهای سرنوشت سازی رو پشت سر میگذارند و این چنین توقعاتی دارند حرصم میگیره!

تازه یكی از دبیرا برگشت و گفته كه ما باید به این بچه ها خوب نمره بدیم چون در مدارس عادی معلم ها همینطوری نمره میدن و معدل دانش آموزا خوب میشه اونوقت معدل دانش آموزان تیزهوش ما!!!!!!!!!!!!!!!!! كم میشه و ضرر میكنند!

اون لحظه با خودم گفتم گندش بزنند این سیستم آموزشی رو كه قرارهست چنین اتفاقایی توش بیافته و معیار سنجش درست و حسابی برای علم دانش آموزانش در دست نیست!

بعد باز با خودم بیشتر فكر كردم و به نتیجه ای نرسیدم كه چرا باید در شهر كوچكی مثل شهر من باید مركز استعدادهای درخشان وجود داشته باشه بعد 34 نفر تو یه كلاسش جمع بشن بعد یه عده توی اینها وجود داشته باشه كه اصلا اهل درس نیستند ولی ادعا میكنند كه تیزهوش هستند و با بقیه فرق دارند!!!!!!

چرا باید دانش آموز اینقدر از حدود خودش پا پیش بذاره كه به خودش اجازه بده به معلم بگه كه نمره ها رو خوب رد كنه!!!

خوب حالا برگردیم به جلسه!

من بازم گفتم كه والا من سال پیش به چند نفر از بچه نمره میان ترم بالتر از 17 دادم و دیدم كه نمره نهاییشون 10 شده و خیلی بد بود این نتیجه برام! و باز هم عده زیادی از همكاران محترم بر این عقیده بودند كه نباید از این مطلب ناراحت باشم و گفتند كه ما خودمون دیدیم كه نمره میان ترم خیلی از دانش آموزانی كه در مدارس عادی بودند 20 بوده و نمره‌ی نهاییشون 7!!!!!!!!!!!!

 

خلاصه اینكه در نهایت تصویب شد كه نمرات میان ترم دانش آموزان سال سوم را با مهربانی تمام گزارش دهیم!

و من مانده ام در این گیر و دار كه چگونه به دانش آموزی كه از تمام برگه های امتحانی فیزیكش در این سال من نتوانسته ام 17نمره در كل پیدا كنم باید نمره بالای 17 بدهم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!