تبلیغات
نوشته های یك معلم فیزیك - مشكلات من در تدریس!
تاریخ : یکشنبه 4 تیر 1391 | 06:26 ب.ظ | نویسنده : یاكاموز

امسال قرار هست كه در دوره‌ی پیش دانشگاهی تدریس كنم! البته به احتمال زیاد!

چون بستگی زیادی به این داره كه تدریس آقایان در مدارس دخترانه شهر به طور قطع ممنوع بشه یا نه!

یكی از مدارس كه ازم درخواست كرده به مدت 8 ساعت در دوره‌ی پیش دانشگاهیشون تدریس كنم. و من هم كه از سال پیش در آرزوی تدریس در این دوره بودم با اولین درخواستشون پذیرفتم!

اما چرا من دوست دارم تدریس در این دوره را:

چون می خواهم ثابت كنم كه خانم ها هم می توانند در تدریس به اندازه ‌ی آقایان موفق باشند می خواهم به خودم ثابت كنم كه میتونم فیزیك رو به هر شكلی تدریس كنم می خواهم ثابت كنم كه دانش آموزان دختر دنبال تدریس خوب نیستند بلكه دنبال دبیر جنس مخالف هستند.!!!!

مطمئن هستم كه سال بعد به خاطر اینكه پیش درس خواهم داد مشكلات عدیده‌ای را برایم رقم خواهم زد. اصلا باید بگم كه از همین الان من رو حسابی مشغول خودش كرده و در حال حاضر من در حال تهیه‌ی یك جزوه‌ی كامل و یك مجموعه از تمرین ها و سوالات تستی كنكوری هستم كه از اول مهر دست پر برم سر كلاس.

میدونم كه از لحاظ تدریس مشكلی نخواهم داشت. اما مواردی وجود داره كه باعث میشن من بترسم.

سال پیش من از مدیر خواستم كه كلاس پیش دانشگاهی رو كه دانش آموزان خودم بودند كه در سال سوم براشون فیزیك 3 درس داده بودم ، به من واگذار كنه.(میزان شجاعت رو دارید؟!!!) ولی مدیر به هر دلیلی این كار رو نكرد.

به هر حال آقای ... كه البته ایشون هم از دبیران بسیار عالی و با سواد و با شخصیت گروه فیزیك هستند این كار رو به عهده گرفتند ناگفته نماند كه ایشون از زمان تاسیس مدرسمون دوره‌ی پیش دانشگاهی رو تو مدرسه تدریس میكنند.

وجود ایشون در مدرسه برای من هم بسیار مفید بود چون خیلی از مواقع وقتی سوالی داشتم یا مشكلی برام پیش میومد از ایشون كمك میگرفتم.

و برای همین هم امسال خودم زیاد دوست نداشتم كه در مدرسه خودمون پیش رو تدریس كنم تا بازهم در كنار آقای... باشم و بتونم از تجربیات ایشون استفاده كنم.

ولی اون روز مدیر بهم خبر دادكه از طرف اداره نامه اومده كه نباید آقایان محترم در مدارس دخترانه حضور داشته باشند!!!!!

و اگر اینطور بشه مجبور هستیم كه از شما برای تدریس در دوره پیش استفاده كنیم!!!!!!!!!!!!!!!

( خودم زیاد مخالف تدریس آقایان در مدارس دخترانه نیستم حتی میتونم بگم كه خیلی از بهترین دبیرهای دوران دبیرستان خودم دبیرهای مرد بودند كه هنوزم كه هنوزه باهاشون در ارتباطم و از تجربیاتشون استفاده میكنم. ولی مشكل من اینه كه چرا خانم ها نمیتونند در مدارس پسرانه تدریس كنند. من از بعضی خانم ها كه در شهرهای دیگر در مدارس پسرانه تدریس میكنند شنیدم كه خیلی راحت هستند.! و مشكلی از لحاظ به خطر افتادن دین و ... ندارند!!!!!!!!!!!)

خوب با اینكه یكم شكه شدم از این خبر و خیلی هم خوشحال ولی از اون لحظه یك دلشوره‌ی عجیب داره اذیتم میكنه!

اینكه آیا میتونم به طور واقعی از پس اینكار بربیام؟

یا اینكه میتونم مورد قبول دانش‌آموزان قرار بگیرم؟

یا اینكه چكار باید بكنم و از كجا باید شروع بكنم كه بتونم بدون كمترین مشكل به دانش آموزان كمك كنم تا در كنكور بتونند از عهده‌ی این درس بربیایند؟

از كسانی كه تجاربی در این زمینه دارند درخواست می كنم كه به من كمك كنند. خیلی به نظراتشون احتیاج دارم.

...